Jednostka budżetowa – PŁATNIK w obliczu Nowego Ładu od 2022 roku- jak opanować nowe przepisy? Jakie zmiany wprowadzane będą od 1 lipca 2022 roku do Polskiego Ładu?

21 czerwca_09:00 - 13:00

339zł

Termin: 21 czerwca Miejsce: SZKOLENIE ONLINE Cena: 319 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl
AdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Kierownicy jednostek, główni księgowi, skarbnicy, osoby pracujące w obszarach finansowo księgowych i administracyjnych, pracownicy kadr.

2022 rok to rok zmian dla pracodawców w zakresie rozliczeń pracowniczych. Nowa kwota wolna od podatku, nowe ulgi i zmiany w potrącaniu składki zdrowotnej wymagają właściwego wdrożenia w jednostce. Szkolenie ma na celu przedstawienie zmian i ich skutków a także wskazanie możliwych działań do podjęcia przez jednostkę budżetową jako płatnika, zmniejszających ryzyka podatkowe od 1 lipca 2022.

UWAGA!! Szkolenie na bieżąco aktualizuje stan prawny

1. Zmiany w ramach Polskiego Ładu dla jednostki budżetowej jako pracodawcy
a) Nowa wysokość kwoty wolnej od podatku w rozliczeniu wynagrodzeń na 2022
b) Zasady rozliczenia dochodów w nowych progach podatkowych
c) Skala podatkowa według nowych zasad a kiedy według zasad z 2021 roku?
d) Likwidacja odliczenia składki zdrowotnej i nowa ulga rekompensująca ten fakt klasie średniej, kiedy likwidacja ulgi dla klasy średniej i co w zamian?
e) Co z 50% kosztami uzyskania przychodu przy etacie, jak rozliczać?
f) zasady zmniejszania zaliczek przy więcej niż jednym pracodawcy
g) zasady stosowania nowych ulg podatkowych w tym objęcie nimi zasiłków macierzyńskich

2. Zerowy PIT dla młodych, wielodzietnych i pracujących seniorów w 2022 roku
a) Limit wieku
b) Rodzaje przychodów objętych zwolnieniem
c) Limit kwotowy zerowego PIT
d) Zerowy PIT a składki ZUS
e) Nabycie i utrata prawa do zwolnienia

3. Rozliczenie zleceniobiorcy i osób na powołaniu
a) Nowa wysokość kwoty wolnej od podatku w rozliczeniu umów cywilnoprawnych
b) Zasady rozliczenia dochodów w skali podatkowej
c) Likwidacja odliczenia składki zdrowotnej
d) Co z 50% kosztami uzyskania przychodu przy zleceniu, jak rozliczać?
e) Połączenie etatu z umową zlecenie, jak rozliczyć wynagrodzenie?

4. Wnioski, jakie powinien złożyć pracownik/zleceniobiorca w celu korzystania z ulg i nowych przepisów w Polskim ładzie.
5. Zastosowanie nowelizacji ustawy z marca 2022 roku w zakresie stosowania zasad z 2021 roku, jeśli są korzystniejsze, do kiedy?
6. Koszty uzyskania przychodu w 2022 roku w przypadku pracownika, zleceniobiorcy, osoby zasiadającej w organach, umowy o dzieło
7. Pozostałe zmiany podatkowe wprowadzane od lipca 2022

Doradca podatkowy, specjalista w prawie podatkowym i dziedzinach pokrewnych Wiedza i doświadczenie to ponad 11-letnia praktyka w spółkach audytorskich, praca dydaktyczna w szkołach wyższych oraz przeprowadzanie nadzorów i audytów podatkowych w spółkach podlegających badaniu sprawozdań finansowych. Autorka publikacji w zakresie podatku dochodowego i VAT. Na rynku szkoleniowym specjalizuje się w szczególności: w podatku VAT dla jednostek samorządu terytorialnego oraz w podatkach dochodowych, dokumentacji cen transferowych. W latach ubiegłych uczestnicząca w licznych projektach centralizacji w gminach i powiatach, polegających na szkoleniach i tworzeniu procedur centralizacyjnych oraz obecnie w procesach audytu po centralizacji.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

PRZY ZGŁOSZENIU DO 23 MAJA CENA ZA SZKOLENIE TO 299 ZŁ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem