Jak w praktyce rozliczać zasiłki po zmianach 2022? – warsztaty

30 maja_08:00 - 11:30

Termin: 30. maja Miejsce: Online Cena: 299 zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl
Program szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

I. Wprowadzenie
-Czym jest wynagrodzenie?
-Składniki wynagrodzeń
-Czym jest wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy?
-Jakie są obowiązki pracodawcy w związku z niezdolnością do pracy pracownika?

II. Zasiłki w praktyce – omówienie najważniejszych problemów
-Pracodawca – płatnik zasiłków
-ZUS – płatnik zasiłków
-Ile wynosi okres wyczekiwania na prawo do świadczeń?
-Świadczenia należne w okresie choroby, opieki, macierzyństwa, wypadku
-Regulamin wynagrodzenia
-Wpływ zmiany regulaminu wynagradzania na podstawę wymiaru świadczeń chorobowych
-Nowe okresy zasiłkowe
-Nowe zasady zliczania okresów niezdolności do pracy do jednego okresu zasiłkowego
-Nowe zasady ustalania wynagrodzenia z tytułu niezdolności do pracy oraz zasiłku chorobowego
-Minimalna podstawa wymiaru świadczeń chorobowych
-Kiedy i jak uzupełnić podstawę do zasiłku chorobowego?
-Zasady wyliczania dniówki świadczenia chorobowego
-Zaliczkowa wypłata określonego składnika
-Ustalenie podstawy świadczeń w sytuacji braku wypłaty danego składnika wynagrodzenia, likwidacji danego składnika wynagrodzenia, przyznania składnika pensji lub zmiany zasad wypłaty
-Ta sama podstawa wymiaru
-Czy podwyżka wpływa na podstawę świadczeń chorobowych?
-Czy zmiana wymiaru etatu wpływa na podstawę świadczeń?
-Ustalanie podstawy świadczenia chorobowego przy chorobie w pierwszym lub drugim miesiącu zatrudnienia
-Zasady wyznaczania podstawy świadczeń chorobowych po długiej nieobecności pracownika.
-Zasady rozliczania umów cywilnoprawnych

III. Warsztaty praktyczne
-Ustalanie podstawy wymiaru świadczeń – zadania praktyczne
-Obliczanie wynagrodzenia chorobowego – praktyczne zadania
-Lista płac

IV. Zasady prowadzenia dokumentacji.

V. Zmiany w zasiłkach – 2022 – omówienie najważniejszych problemów:
– Ile wynoszą nowe okresy zasiłkowe?
– Jakie są nowe zasady zliczania okresów niezdolności do pracy do jednego okresu zasiłkowego?
– Na czym polegają nowe zasady ustalania podstawy świadczeń z tytułu niezdolności do pracy oraz
zasiłku chorobowego?
– Kiedy ponownie ustalać podstawę wymiaru świadczeń chorobowych?
– Ile wynosi zasiłek chorobowy za okres pobytu w szpitalu?
– Jakie są zasady przyznawania zasiłku chorobowego dla kobiet w ciąży po ustaniu zatrudnienia?
– Prawo do świadczeń chorobowych osób mające ustalone prawo do emerytury lub renty.
– Na jakich zasadach ponownie ustalić podstawę wymiaru świadczeń chorobowych pozyskiwanie
dodatkowych informacji przez ZUS?
– Terminy wypłaty zasiłków

VI. Wyjaśnienia i interpretacje.

VII. Podsumowanie.

Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Trenerka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, wykładów z zakresu nauk prawnych, społecznych i metodologii pracy w grupie. Stale współpracuje m. in. ze Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu, Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. Posiada praktyczne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, dydaktyki akademickiej, doradztwie oraz w wdrażaniu przepisów prawnych z zakresu: ochrony danych osobowych (RODO), prawa pracy, zatrudniania cudzoziemców, umów cywilnoprawnych, prawa ubezpieczeń społecznych w firmach, urzędach i instytucjach.
Prelegentka wielu konferencji, autorka licznych prac naukowych. Współpracowała m.in. z University College of London, Instytutem Herdera w Marburgu, Mykolas Romeris University w Wilnie, Lithuanian University of Educational Sciences w Wilnie realizując projekty badawcze i wykłady.
Prowadząc szkolenia stara się wyjaśniać skomplikowane rzeczy za pomocą zrozumiałego języka. Do każdego szkolenia podchodzi indywidualnie. Ma za sobą wiele godzin szkoleń i warsztatów otwartych i zamkniętych oraz wiele godzin wykładów ze studentami.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 16.maja cena za szkolenie to 269 zł/os!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem