Formuła SMART – Doręczenia elektroniczne w świetle KPA, Ustawy o doręczeniach elektronicznych oraz Ustawy o informatyzacji

3 grudnia_08:00 - 10:00

Termin: 03. grudnia Miejsce: SZKOLENIE ONLINE Cena: 129 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk

e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl

Cel i korzyściAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

• uzyskanie niezbędnej podstawy teoretycznej i wiedzy praktycznej w zakresie liczenia terminów administracyjnych w aspekcie dokumentu elektronicznego i elektronizacji postępowań administracyjnych;
• przedstawienie sposobów radzenia sobie z przewidywanymi problemami praktycznym.

Pracownicy organów administracji rządowej i samorządowej, osoby decyzyjne, wszyscy zainteresowani tematyką.

I. Wprowadzenie do tematyki doręczeń elektronicznych
1. Kto jest zobligowany do doręczania pism w formie elektronicznej?
2. Na co szczególnie zwrócić uwagę?
3. Problematyka osób fizycznych
II. Rodzaje doręczeń elektronicznych
1. Urzędowe Poświadczenie Odbioru – co to?
2. Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia – w jakich sytuacjach ma zastosowanie? Jak liczymy termin administracyjny?
3. Urzędowe Poświadczenie Doręczenia – w jakich sytuacjach ma zastosowanie? Jak liczymy termin administracyjny?
4. Fikcja doręczenia – kiedy i na jakich zasadach?
5. Problemy z wyborem formy doręczenia
6. Dowód otrzymania – czym jest i kiedy go stosujemy?
7. Problem daty wystawienia dowodu otrzymania a daty wpływu – jak wyliczać?
8. Adresy skrzynek podawczych i skrytek elektronicznych – kiedy jaki adres ma zastosowanie?
9. Skrytka ESP – do czego służy?
10. Skrytka Domyslna / Skrytka – do czego służy?
11. „Wszystko zależy od kompetencji” – wyrok NSA
12. Baza adresów elektronicznych (BAE)– wpis, zastosowanie
13. BAE a ilość adresów do doręczeń
14. Publiczna Usługa Rejestrowanego Doręczenia Elektronicznego: Zastosowanie.
15. Czy i jak można zrezygnować z rejestrowanego doręczenia elektronicznego
16. Podsumowanie

Czynny Koordynator ds. dostępności i audytor dostępności cyfrowej i architektonicznej, doradca merytoryczny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego.
Założyciel i właściciel AMP Trainers’ HUB – Usługi szkoleniowe i archiwistyczne Adam Parysz. Zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych (RODO), archiwistyki, platformy EPUAP2, systemów klasy EZD (ELOprofessional), Biuletynu Informacji Publicznej, prawa administracyjnego i dostępu do informacji publicznej. Wdraża systemy ochrony danych osobowych, zajmuje się audytem ryzyka związanego z przeważaniem danych osobowych, opracowuje dokumentację z zakresu ochrony danych osobowych, obiegu dokumentów w podmiocie oraz informacji publicznej.
Ponadto wdraża platformę EPUAP2 wraz z jej konfiguracją, nadzoruje projekty archiwizacyjne oraz digitalizacyjne.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 15. listopada cena za osobę 99 zł!

NOWOŚĆ! Szkolenia prowadzone w formule SMART umożliwiają uzyskanie niezbędnej, skondensowanej i praktycznej wiedzy przy poświęceniu niewielkiego nakładu czasu. Formuła SMART to dla Państwa korzyść w zakresie oszczędności poświęconego czasu na szkolenie, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich cech tradycyjnego szkolenia online takich jak możliwość zadawania pytań oraz aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.