eDOKUMENT czyli dokument elektroniczny, korespondencja ePUAP oraz podpis elektroniczny, w tym podpis osobisty a profil zaufany

10 grudnia_09:00 - 13:00

Termin: 10. grudnia  Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 459 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
Cele szkoleniaProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy
  • bezpieczeństwo postępowania z dokumentacja elektroniczną,
  • podniesienie efektywności zarządzania dokumentacją,
  • usprawnienie przez wprowadzenie odpowiednich procedur,
  • poprawa organizacji pracy w jednostce poprzez zapoznanie się z zasadami postępowania z dokumentacją i wykonanie praktycznych zadań w tym zakresie,
  • zapoznanie się z modelami przepływu dokumentu począwszy od jej wpływu, aż do zakończenia procedury jej archiwizowania,
  • zrozumienie potrzeby wdrożenia Elektronicznego Zarządzania Dokumentami w jednostce.

1. Dokument elektroniczny w Administracji –konieczność czy potrzeba czasów.
  2. Bezpieczeństwo teleinformatyczne w dokumentowaniu – czy na pewno obsługujemy dokumenty „papierowe”?
  3. Uruchomienie eUSŁUG – zaczynamy e-dokumentowanie.
  4. Dokument papierowy a dokument elektroniczny –podobieństwa i różnice:
    1. dokument papierowy a odwzorowanie cyfrowe,
    2. formatowanie dokumentu w edytorze tekstu i szablony plików,
    3. opis plików,
    4. treść i metadane dokumentu elektronicznego,
    5. czy dokument elektroniczny może mieć kopię a może duplikat?
    6. obsługa dokumentu elektronicznego.
  5. Odwzorowanie cyfrowe a dokument elektroniczny.
  6. Postępowanie z dokumentem elektronicznym w jednostce od wpływu, wytworzenia, wysłania po archiwizację.
  7. Podpis elektroniczny – proste narzędzia w dokumentowaniu
  8. Kodeks postępowania administracyjnego i Ordynacja podatkowa – jakim podpis składa urzędnik na dokumentach.
  9. Podpis elektroniczny:
  10. rodzaje podpisów,
  11. jak podpisać dokument, żeby był ważny,
  12. znakowanie czasem,
  13. walidacja podpisów elektronicznych: narzędzia i sposoby walidacji.
  14. Podpis zaufany a podpis osobisty, umocowania prawne, zastosowanie w jednostce. Czy dowód osobisty z warstwą elektroniczną zastąpi elektroniczny podpis kwalifikowany?
  15. Walidacja i weryfikacja podpisu elektronicznego.
  16. e-Doręczenia – usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego w Polsce również w datach
  17. Jak będą działać e-Doręczenia – „proste” usługi hybrydowe.
  18. e-Skrzynka i e-Doręczenie w ramach programu „Od papierowej do cyfrowej Polski” – od przygotowania projektu – 2017 – do gotowe – e-Doręczenia – 2022.
  19. Procedury w podmiocie w zakresie obsługi dokumentu elektronicznego i podpisu elektronicznego
  20. Instrukcja obiegu dokumentów,
  21. Elektroniczne nośniki danych – jak tworzyć skład chronologiczny?
  22. Instrukcja postępowania z podpisem elektronicznym w podmiocie.
  23. Jak czytać instrukcję bezpieczeństwa teleinformatycznego w przetwarzaniu danych i informacji.

Coach, mentor, nauczyciel akademicki, ekonomista, informatyk. Trener Krajowej Szkoły Skarbowości (KSR). Od wielu lat zaangażowana jest we wdrażanie systemów zarządzania dokumentami oraz w prowadzenie szkoleń z elektroniczne obiegu i zarządzania dokumentami, w tym z obsługi systemów, tworzenia procedur związanych z obiegiem dokumentów w organizacji, instrukcji kancelaryjnej, archiwistyki, redagowania pism urzędowych, obsługi Platformy ePUAP, dostępu do informacji publicznej, ochrony danych osobowych oraz przeciwdziałania korupcji i zapobieganiu zjawiskom niepożądanym (w tym mobbing). Na co dzień kierownik Działu Rozwoju Systemów Lokalnych i Bazy Wiedzy, HelpDesk i Systemów Centralnych Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie. Konsultant krajowy w zakresie zarządzania dokumentem.
Członek zespołu Centrum Kompetencyjnego Ministerstwa Finansów ds. Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją dla Krajowej Administracji Skarbowej.
Bazuje na własnych programach tworzonych na najlepszych wzorach z uwzględnieniem realiów rynku i dostosowane do potrzeb zarówno klienta indywidualnego jak również jednostek administracji publicznej rządowej i samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw i innych jednostek organizacyjnych.

UWAGA!!

Przy zgłoszeniu do 19. listopad 2021 r. cena za osobę to jedyne 429 zł.