Dziecko z trudnościami w jedzeniu i zaburzeniami odżywiania – perspektywa pracy z rodzicem i dzieckiem w szczególności żywionym w żłobku, przedszkolu i szkole.

22 listopada_09:00 - 14:00

219(+VAT)

Termin: 22 listopad  Miejsce: online  Cena:219 zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl
Adresaci Program szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

DLA KOGO:

Szkolenie skierowane jest głównie do nauczycieli przedszkoli/szkoły (1-3 kl), psychologów i pedagogów poradni psychologiczno-pedagogicznej, logopedów a także wszystkich pracowników zaangażowanych w żywienie zbiorowe dzieci.

PROGRAM SZKOLENIA obejmuje:

1. Żywienie zbiorowe jako integralna część żywienia dziecka.
2. Przyczyny trudności w jedzeniu – medyczne, motoryczne, sensoryczne, psychologiczne i inne.
3. Dziecko z neofobią pokarmową, wybiórczością pokarmową, awersjami pokarmowymi w przedszkolu/ w szkole.
4. Dziecko z ARFID w przedszkolu/w szkole.
5. Dzieci z grupy ryzyka – ASD, wcześniaki, dzieci długo hospitalizowane.
6. Jakich zachowań unikać, aby nie wzmacniać trudności.
7. Żywienie zbiorowe jako element terapii karmienia?
8. Współpraca placówki z rodzicami i ze specjalistami.
9. Zrozumieć, zaakceptować, wspierać.
10. Studium przypadków. Praktyczne porady.

Dietetyk kliniczny, terapeuta karmienia, terapeuta orofacjalny. Współzałożycielka Centrum Diagnozy Zaburzeń Karmienia i Jedzenia u Dzieci „Brzuszek”. Od 3 lat prowadzi Poradnie Żywienia Dzieci w Bielsku-Białej, w której prowadzi terapie karmienia u dzieci z trudnościami w karmieniu i jedzeniu. Współpracuje z lekarzami, neurologopedami, psychologiem, terapeutą SI. Jest autorką poradnika „Kuchnia Malucha. Profesjonalny poradnik żywienia małych dzieci”. Prowadzi cykliczne szkolenia dla dietetyków z zakresu dietetyki pediatrycznej. Zajmuje się żywieniem zbiorowym w placówkach terapeutycznych Słoneczna Kraina. Pracowała jako wykładowca akademicki na ATH w Bielsku-Białej, gdzie sama ukończyła studia z Zarządzania i Inżynierii Produkcji Żywności. Jest czynnym zawodowo nauczycielem przedmiotów gastronomicznych w ZSP-T w Międzyświeciu.