Dyrektywy UE – wpływ na długość urlopu rodzicielskiego oraz wysokość zasiłku macierzyńskiego

Nie określono

#dokumentacja, #dyrektywa Ue, #Kodeks_pracy, #UE, #urlop, #zasiłek, #zmiany

1. Urlopy rodzicielskie w Kodeksie Pracy
2. Wpływ przepisów UE na nowy kształt przepisów prawa pracy.
3. Co kryje się pod hasłem: WORK LIFE BALANCE w kontekście zmian w KP
4. Ogólne założenia wynikające z dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1158 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów oraz uchylającej dyrektywę Rady 2010/18/UE (Dz. Urz. UE. L. Nr 188)
5. Zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej
6. Urlop opiekuńczy po nowemu.
7. Uprawnienia dedykowane rodzicom dzieci w wieku do 8 lat.
8. Co rozumienie się pod pojęciem elastycznej organizacji pracy?
9. Prawa pracownika i obowiązki pracodawcy
10. Urlop rodzicielski po nowemu – kierunki zmian
11. Zasady korzystania z dodatkowych 9 tygodni tego urlopu?
– Czy urlop rodzicielski można dzielić
– Urlop rodzicielski, a praca
12. Urlop ojcowski
13. Urlop wychowawczy, a obniżenie wymiaru etatu w okresie urlopu wychowawczego
14. Ochrona trwałości zatrudnienia w związku z korzystaniem z uprawnień rodzicielskich przez oboje rodziców.
15. Czy naruszanie nowych przepisów będzie wykroczeniem? Sankcje wobec pracodawców.
16. Zasady prowadzenia dokumentacji związanej z uprawnieniami rodzicielskimi.
17. Wysokość zasiłku macierzyńskiego- ustalenie podstawy wymiaru.
18. Pytania i odpowiedzi.
19. Podsumowanie. Zakończenie

Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Trenerka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, wykładów z zakresu nauk prawnych, społecznych i metodologii pracy w grupie. Stale współpracuje m. in. ze Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu, Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. Posiada praktyczne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, dydaktyki akademickiej, doradztwie oraz w wdrażaniu przepisów prawnych z zakresu: ochrony danych osobowych (RODO), prawa pracy, zatrudniania cudzoziemców, umów cywilnoprawnych, prawa ubezpieczeń społecznych w firmach, urzędach i instytucjach.
Prelegentka wielu konferencji, autorka licznych prac naukowych. Współpracowała m.in. z University College of London, Instytutem Herdera w Marburgu, Mykolas Romeris University w Wilnie, Lithuanian University of Educational Sciences w Wilnie realizując projekty badawcze i wykłady.
Prowadząc szkolenia stara się wyjaśniać skomplikowane rzeczy za pomocą zrozumiałego języka. Do każdego szkolenia podchodzi indywidualnie. Ma za sobą wiele godzin szkoleń i warsztatów otwartych i zamkniętych oraz wiele godzin wykładów ze studentami.

09 listopad 2022 12:00

09 listopad 2022 16:00

Dochody jednostek samorządu terytorialnego z tytułu należności cywilnoprawnych. Ustalanie – pobór – windykacja

KURS KPA DLA URZĘDNIKÓW – PRAKTYCZNE WARSZTATY