Dwudniowy kurs Kadry i płace w dobie COVID 19 – czyli jak praktycznie zorganizować stosunek pracy w czasie epidemii? – omówienie aspektów prawnych na podstawie dostępnych rozwiązań

29 marca_10:00 - 30 marca_14:00

Termin: 29-30. marca 2021Cena: 549 zł (+VAT)

Sylwia Głowacka
e-mail:sburak@res.edu.pl
Cel i korzyściAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Pandemia koronawirusa w istotny sposób wpłynęła na stosunki pracownicze. Pracodawcy wprowadzili pewne środki zapobiegawcze. Pojawia się pytanie dotyczące ich legalności w odniesieniu do obowiązujących przepisów prawnych.

Szkolenie skierowane jest do kadry zarządzającej, specjalistów HR, pracowników działów kadr i płac, księgowości, pracowników administracyjnych, i do tych wszystkich którzy na co dzień zajmują się prowadzeniem dokumentacji pracowniczej.

Program dwudniowego kursu:
Część I
Kadry
1. Prawo pracy – zagadnienia ogólne
– podstawowe pojęcia : pracodawca, pracownik, zakład pracy
– zasady prawa pracy
-stosunek pracy
– przejście zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę
2.Wewnętrzne źródła prawa pracy
3. Nawiązanie stosunku pracy
4. Umowy cywilnoprawne
5. Zatrudnianie pracowników zgodnie z RODO:
6. Przetwarzanie danych osobowych pracowników:
7. Zakaz konkurencji.
9. Zmiana warunków umowy o pracę
10. Urlopy pracownicze i zwolnienia od pracy
11. Czas pracy
12. Obowiązki pracodawcy i pracownika
13. Odpowiedzialność materialna pracowników
14. Uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem
15. Bezpieczeństwo i higiena pracy
16. Rozwiązywanie stosunku pracy
-porozumienie stron
– rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem
– rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia
– z upływem czasu, na który była zawarta
– wygaśnięcie stosunku pracy
-rozwiązanie umowy o pracę z przyczyn dotyczących pracodawcy
17. Zwolnienia grupowe
18. Świadectwo pracy
-szczegółowa treść świadectwa pracy
• sposób i tryb jego wydawania i prostowanie
19. Rozpatrywanie sporów o roszczenia ze stosunku pracy
20. Ochrona danych osobowych w kadrach
21.Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
• tworzenie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych,
– osoby uprawnione do korzystania ze świadczeń funduszu,
– przeznaczenie środków funduszu,
– wspólna działalność socjalna,
– świadczenie urlopowe,
– odpowiedzialność za nieprzestrzeganie przepisów ustawy o ZFŚS.
22. Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w 2020 r.
23. PPK
24. Obowiązek prowadzenia dokumentacji pracowniczej
Dokumentacja osobowa
– ogólne zasady prowadzenia akt osobowych
– kwestionariusze składane przez kandydata do pracy oraz pracownika
– skierowania na badania oraz orzeczenia o zdolności pracownika do pracy na danym
stanowisku
– oświadczenia składane przez pracownika w związku z uprawnieniami rodzicielskimi
– oświadczenia składane przez pracownika w związku z nawiązaniem stosunku pracy
– umowa o pracę – elementy umowy o pracę
– zasady sporządzania informacja o warunkach zatrudnienia
– dokumentacja czasu pracy
– dokumentacja wynagrodzeń (karty pracy, karty wynagrodzeń, karty przychodów
pracownika, listy płac)
– dokumentacja wykorzystanych urlopów wypoczynkowych oraz innych nieobecności
pracownika płatnych i niepłatnych
– dokumentacja związana z powierzeniem pracownikowi mienia z obowiązkiem zwrotu lub
do wyliczenia się
– świadectwa pracy
Część II
Płace
Płace -warsztaty z uwzględnieniem zmian w przepisach
Część I
1. Podstawowe obowiązki pracodawcy związane z wypłatą wynagrodzeń
2. Wynagrodzenie ze stosunku pracy. Jak wyliczyć wynagrodzenie.
3. Systemy wynagradzania.
26. Nabycie prawa do zasiłków
Część II – warsztaty
1. Sporządzanie wieloskładnikowej listy płac dla pracownika
2. Minimalne wynagrodzenie za pracę i jego wpływ na dokonywanie obliczeń płacowych
3. Ustalania wynagrodzenia za przepracowaną część miesiąca oraz wynagrodzenia w razie
zmiany wymiaru czasu pracy lub wysokości płacy w trakcie miesiąca
4. Zasady ustalania i wypłacania wynagrodzenia urlopowego i ekwiwalentu pieniężnego za
urlop
5. Wynagrodzenie za pracę w porze nocnej i za pracę nadliczbową
6. Zasady dokonywania potraceń z wynagrodzenia i z zasiłków
7. Ustalanie uprawnień i wypłata wynagrodzenia chorobowego i zasiłków z ubezpieczeń
społecznych
8. Sporządzanie list płac dla osób niebędących pracownikami
9 Zadania praktyczne
10. Podsumowanie

Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Trenerka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, wykładów z zakresu nauk prawnych, społecznych i metodologii pracy w grupie. Stale współpracuje m. in. ze Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu, Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. Posiada praktyczne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, dydaktyki akademickiej, doradztwie oraz w wdrażaniu przepisów prawnych z zakresu: ochrony danych osobowych (RODO), prawa pracy, zatrudniania cudzoziemców, umów cywilnoprawnych, prawa ubezpieczeń społecznych w firmach, urzędach i instytucjach.
Prelegentka wielu konferencji, autorka licznych prac naukowych. Współpracowała m.in. z University College of London, Instytutem Herdera w Marburgu, Mykolas Romeris University w Wilnie, Lithuanian University of Educational Sciences w Wilnie realizując projekty badawcze i wykłady.
Prowadząc szkolenia stara się wyjaśniać skomplikowane rzeczy za pomocą zrozumiałego języka. Do każdego szkolenia podchodzi indywidualnie. Ma za sobą wiele godzin szkoleń i warsztatów otwartych i zamkniętych oraz wiele godzin wykładów ze studentami.

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

UWAGA! Przy zgłoszeniu do 1. marca cena kursu to jedyne 499 zł/os!

Start:
29 marzec_10:00