DOKUMENTOWANIE SYSTEMU KONTROLI ZARZĄDCZEJ Jakie dokumenty musi mieć opracowane jednostka/instytucja w związku z kontrolą zarządczą?

17 listopada_10:00 - 14:00

299(+VAT)

Termin: 17 listopad  Miejsce: online Cena: 299 zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl
Cel AdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Celem szkolenie jest zaprezentowanie jakie dokumenty powinna mieć opracowane jednostka/ instytucja w związku z kontrolą zarządczą. W trakcie szkolenie uczestnicy zobaczą jak powinna wyglądać dokumentacja kontroli zarządczej oraz z czego powinna się składać. Zaprezentowane zostaną przykładowe wzory dokumentów

Pracownicy instytucji publicznych.

Plan szkolenia:

1.Regulamin kontroli zarządczej
2.Dokumentacja wyznaczania celów i zadań z miernikami
3.Cele i analiza ryzyka
4.Dokumentacja analizy i ewaluacji ryzyka w jednostce
5.Procedura zarządzania ryzykiem/Polityka zarządzania ryzykiem w jednostce
6.Rejestr ryzyk
7.Kwestionariusz samooceny kontroli zarządczej
8.Druku oświadczenia/zapewnienia o stanie kontroli zarządczej
9.Procedury samooceny systemu kontroli zarządczej
10.Pozostałe dokumenty wymagane przez organ prowadzący/jednostkę nadrzędną

Adiunkt w Katedrze Administracji i Prawa Administracyjnego Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, doktor nauk prawnych. Ekspert z zakresu prawa administracyjnego, prawa gospodarczego i finansów publicznych jednostek samorządu terytorialnego oraz kontroli zarządczej. Wykładowca na studiach podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie w obszarze prawo gospodarczego i handlowego. Absolwentka studiów magisterskich i doktoranckich Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej zainteresowania naukowe obejmują prawo administracyjne, prawo gospodarcze oraz zagadnienia związane z prawem nowych technologii, przede wszystkim w obszarze zastosowania nowych technologii w celu ochrony i poprawy bezpieczeństwa publicznego oraz zwiększenia efektywności funkcjonowania administracji publicznej. Wieloletni praktyk, doświadczony trener prowadzący od ponad 10 lat szkolenia i doradztwo prawne o zasięgu ogólnopolskim w obszarze prawa gospodarczego, administracyjnego i prawa finansów publicznych, certyfikowany trener oświaty, Współpracownik Instytutu Szkoleń i Analiz Gospodarczych w Warszawie oraz wielu form szkoleniowych o zasięgu ogólnopolskim. Autorka licznych publikacji o charakterze naukowym i popularyzatorskim.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 27 październik 2021 r. cena za osobę to jedyne 279 zł

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo