Decyzje administracyjne i postanowienia w praktyce

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#kary administracyjne, #podstawa prawna, #postanowienia administracyjne, #resedukacja, #szkolenieonline, decyzje administracyjne

Termin: 01. grudnia  Miejsce: ON-LINE Cena: 329 zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl

• Omówienie elementów decyzji administracyjnej na przykładach:
  • Decyzja o nałożeniu kary administracyjnej
  • Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu
  • Warsztaty z formułowania podstawy prawnej i rozstrzygnięcia decyzji administracyjnej
  • Omówienie najczęściej spotykanych błędów w uzasadnieniu decyzji administracyjnej
  • Odpowiedź na odwołanie i zażalenie – jak odeprzeć zarzuty?
  • Sporządzenie decyzji administracyjnej lub postanowienia po uchyleniu przez organ II instancji
  • Wskazania sądu administracyjnego przy uchyleniu decyzji administracyjnej

Adwokat. Specjalizuje się w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym. Zajmuje się aspektami prawnymi procesu inwestycyjnego, audytami nieruchomości oraz sprawami z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Doradzała wiodącym polskim i zagranicznym firmom na każdym etapie realizacji złożonych projektów dotyczących nieruchomości, takich jak budowa, komercjalizacja i sprzedaż centrów handlowych, zakładów produkcyjnych, magazynów, biurowców oraz inwestycji mieszkaniowych. Reprezentowała klientów w sprawach przed Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Warszawie, Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, a także organami samorządu terytorialnego.

Występowała przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi i sądami powszechnymi, w szczególności w sprawach dotyczących procesu budowlanego (warunki zabudowy, pozwolenie na budowę), decyzji środowiskowych, użytkowania wieczystego oraz innych związanych z obrotem nieruchomościami.

Świadczyła także obsługę prawną jednostek samorządu terytorialnego, spółek państwowych, spółek jednostek samorządu terytorialnego oraz samorządu zawodowego.

Występuje jako trener podczas licznych szkoleń skierowanych do sektora prywatnego i publicznego. Zrealizowała szereg szkoleń z prawa budowlanego, specustawy mieszkaniowej (tzw. lex deweloper), w tym dla deweloperów oraz pracowników administracji publicznej, a także ochrony danych osobowych i postępowania administracyjnego.

Autorka komentarzy prasowych m.in. dla Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej, Money.pl.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, gdzie zajmowała się sprawami z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego, lokalizacji inwestycji celu publicznego, prawa budowlanego, ochrony środowiska i gospodarki odpadami, gospodarki wodnej, legalizacji pobytu cudzoziemców, gospodarki nieruchomościami oraz reformy rolnej. Z kolei w administracji rządowej, była zaangażowana w prace wdrożeniowe przepisów międzynarodowych i unijnych w zakresie zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich. Reprezentowała stanowisko Polski na forum organizacji międzynarodowych, w stosunkach bilateralnych oraz przed Komisją Europejską.

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku prawo. Odbyła aplikację adwokacją przy Izbie Adwokackiej w Warszawie.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 17.listopada 2021 cena za osobę to jedyne 299 zł.

01 grudzień 2021 09:00

01 grudzień 2021 13:00

ABC radnego nowej kadencji

SAMORZADOWE PRAWO PRACY Z UWZGLĘDNIENIEM WPROWADZONYCH ZMIAN

Nakładanie kar  za niezgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu z uwzględnieniem najnowszego orzecznictwa sądów administracyjnych i planowanych zmian przepisów od 1 stycznia 2024 r.