Budżet szkolno-przedszkolny 2023. O czym warto pamiętać przed ostatecznym uchwaleniem?

Cała Polska

#res edukacja, #szkolenie, #szkolenie online, #webinar, edukacja

1. Założenia do budżetów szkolno-przedszkolnych na rok 2023
2. Wydatki bieżące a planowana subwencja- jak to połączyć?
3. Plan finansowy poszczególnych szkół i przedszkolnych- radosna twórczość czy realne zamierzenia?
4. Subwencja realna – policzymy na kalkulatorze spodziewaną subwencję, by nie było dużego zaskoczenia, jak dostaniemy metryczkę.
5. Arkusz organizacyjny a subwencja plus wydatki własne- czy to musi się spiąć 🙂
6. Obszary wysokiego ryzyka, zbędnych wydatków, czasem nawet bez podstawy prawnej- oczyścimy plan finansowy tak, by urealnił i zoptymalizował szkolno-przedszkolne finanse na rok 2023.
7. Inne zobowiązania w budżecie- dotacje podmiotowe dla przedszkoli. Jak planować?
8. Planowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej i kształcenia specjalnego- nie zawsze dużo znaczy dobrze, czyli jak i ile?
9. Porozmawiajmy, dzieląc się swoim doświadczeniem- pół godziny dla nas.

Od 2016 ekspert MEN (poz. 1121), specjalizuje się w zakresie tzw. prawa oświatowego. Współpracuje z RIO, SKO, ODN, z samorządami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi w całym kraju. Praktyk, kontroler, analityk. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie samorządowca, dyrektora szkoły, z zawodu nauczyciel dyplomowany. Odznaczona Medalem K.E.N.
Trener, wykładowca, edukator. Osobiście przepracowanych ponad 9400 godzin na salach szkoleniowych z ostatnich 9 lat, w tym od 2015 roku jako osoba fizyczna prowadząca własną działalność gospodarczą. W dorobku szkolenia dla ponad 190.000 ich uczestników, ponad 240 audytów i analiz usprawniających planowanie i finansowanie samorządowej oświaty oraz zoptymalizowanie wydatków bieżących (ANALIZA ARKUSZY ORGANIZACYJNYCH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI), ponad 50 osobiście przeprowadzonych czynności kontrolnych w siedzibach szkół i przedszkoli niesamorządowych z zakresu prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji podmiotowych. Autorka wielu publikacji, w tym w czasopiśmie dla samorządów „Wspólnota”, tekstów merytorycznych dla Gazety Prawnej, ekspert i panelista w wielu ogólnokrajowych konferencjach branżowych, forów i seminariów.

13 październik 2022 10:00

13 październik 2022 14:00

Audytor dostępności cyfrowej i architektonicznej

Warsztat z redagowania pism urzędowych i oficjalnych