BHP – obowiązki pracodawcy i pracownika w dobie COVID 19

16 kwietnia_10:00 - 13:00

Termin: 16. kwietnia 2021 Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 259 zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl
Cel i korzyściAdresaciMetodykaProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Pandemia koronawirusa w istotny sposób wpłynęła na obowiązki pracodawcy związane z bezpiecznymi i higienicznymi warunkami pracy. Pracodawca jest szczególnie zobowiązany do zapewnienia pracownikom warunków pracy, które ograniczają ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV. Pojawia się pytanie dotyczące ich legalności w odniesieniu do obowiązujących przepisów prawnych. A jak to wygląda w świetle dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości – COVID19? Celem szkolenia jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy z zakresu przepisów prawnych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy.

Szkolenie skierowane jest dla pracodawców, pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy oraz osób wykonujących zadania tej służby.

Wykład przygotowany w oparciu o praktyczne przykłady , warsztat.

• Tarcze antykryzysowe a BHP
• Pracownik zdalny a BHP
• Zasady organizowania pracy w sposób zapewniający bezpieczne i higieniczne warunki pracy
• Zasady dotyczące zapewnienia przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy
BHP – obowiązki pracodawcy i pracownika
1. Służba bhp
2. Czym jest ocena ryzyka zawodowego
3. Badania lekarskie pracowników .
• wstępne, okresowe, kontrolne, końcowe
• skierowanie na badania .
• zawarcie umowy na wykonywanie badań profilaktycznych.
• orzeczenie lekarskie
• koszty badania
• badania lekarskie w dobie COVID 19
4. Szkolenia bhp
• wstępne
• okresowe .
• szkolenia w dobie COVID 19
5. Dokumentacja bhp zgodnie z rozporządzeniem w sprawie dokumentacji pracowniczej
6. Praca przy komputerze – wymagania bhp
7. Okulary dla pracownika
• wyłączenia z refundacji
• rodzaj refundowanych okularów
• częstotliwość zakupu szkieł
• opodatkowanie i oskładkowanie kosztów zakupu okularów
8. Środki ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego
9. Jak wyliczyć ekwiwalent za pranie odzieży roboczej
10. Wymagania bhp dla pomieszczeń.
11. Ochrona pracy kobiet w ciąży i kobiet karmiących dziecko piersią
12. Regulamin pracy a bhp
13. Wypadki
• wypadek przy pracy
• wypadek przy pracy zdalnej
• wypadek w trakcie delegacji
• działania podejmowane w razie wypadku przy pracy
• zespół powypadkowy – powołanie, skład, zadania
• protokół powypadkowy
• rejestr wypadków
14. Prawo pracownika do powstrzymanie się od pracy
15. Odpowiedzialność za naruszenie zasad bhp przez pracodawcę i pracownika
Pytania

Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Trenerka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, wykładów z zakresu nauk prawnych, społecznych i metodologii pracy w grupie. Stale współpracuje m. in. ze Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu, Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. Posiada praktyczne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, dydaktyki akademickiej, doradztwie oraz w wdrażaniu przepisów prawnych z zakresu: ochrony danych osobowych (RODO), prawa pracy, zatrudniania cudzoziemców, umów cywilnoprawnych, prawa ubezpieczeń społecznych w firmach, urzędach i instytucjach.
Prelegentka wielu konferencji, autorka licznych prac naukowych. Współpracowała m.in. z University College of London, Instytutem Herdera w Marburgu, Mykolas Romeris University w Wilnie, Lithuanian University of Educational Sciences w Wilnie realizując projekty badawcze i wykłady.
Prowadząc szkolenia stara się wyjaśniać skomplikowane rzeczy za pomocą zrozumiałego języka. Do każdego szkolenia podchodzi indywidualnie. Ma za sobą wiele godzin szkoleń i warsztatów otwartych i zamkniętych oraz wiele godzin wykładów ze studentami.

Szkolenie on-line