Bezpieczeństwo asystenta rodziny oraz pracownika socjalnego – współpraca w realizacji zadań z zakresu asysty rodzinnej – praktyczne aspekty, oddziaływania prewencyjne

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#asysta rodzinna, #asystent rodziny, #Bezpieczeństwo asystenta rodziny oraz pracownika socjalnego, #pracownik socjalny, #prewencja, #szkolenieonline, pomoc społęczna

Termin: 27. września  Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 399 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl

Kadra pomocy społecznej (asystenci rodziny, pracownicy socjalni).

Cel

Wzmacnianie potencjału pracownika, podniesienie wiedzy i kompetencji zawodowych pracownika, rozwijanie posiadanych umiejętności zawodowych, lepsze radzenie sobie w sytuacjach trudnych, optymalne wykorzystanie posiadanych zasobów i możliwości, rozwijanie metodyki pracy i wdrażanie nowatorskich rozwiązań (metod/form/narzędzi) w pracy.

1. Organizacja wsparcia dla rodzin z problemami opiekuńczo wychowawczymi – tworzenie procedur wewnętrznych dot. sposobu realizacji asysty rodzinnej w tym podziału zadań pomiędzy pracownikiem socjalnym a asystentem rodziny, doboru rodzin do usługi asystenta rodziny czy uruchamianiu, realizacji, zakańczaniu/przerywaniu oraz monitoringu i ewaluacji w/w usługi, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu zapewnienia bezpieczeństwa asystentowi rodziny oraz pracownika socjalnego.
  2. Organizacja wsparcia dla rodzin z problemami opiekuńczo wychowawczymi – rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo asystenta rodziny i pracownika socjalnego, przepisy prawne chroniące asystenta rodziny oraz pracownika socjalnego, regulacje wewnętrzne, zasady komunikowania w tym w sytuacjach kryzysowych.
  3. Organizacja wsparcia dla rodzin z problemami opiekuńczo wychowawczymi – dokumentacja tworzona przez przełożonych, dokumentacja asystenta rodziny i pracownika socjalnego w tym tworzona dla Sądu, organów ścigania (Policja Prokuratura).
  4. Organizacja wsparcia dla rodzin z problemami opiekuńczo wychowawczymi – rozwiązania techniczne podnoszące bezpieczeństwo np. zadaniowy czas pracy, przejazdy służbowe w związku z realizacją usługi, optymalne wykorzystanie form wsparcia nakierowanych na rozwój zawodowy (np. szkoleń dot. bezpieczeństwa, superwizji).
  5. RODO – zalecenia, praktyczne wskazówki dla pracowników socjalnych i asystentów rodziny dot. stosowania przepisów dot. ochrony danych osobowych.
  6. Tworzenie i rozwijanie współpracy z podmiotami zewnętrznymi (Sąd, szkoła, Policja, organizacje pozarządowe etc) – wdrażanie formuły zespołów multiprofesjonalnych, asystent rodziny i pracownik socjalny w obliczu działań interwencyjnych.
  7. Tworzenie i rozwijanie współpracy z podmiotami zewnętrznymi – opracowywanie katalogu form wsparcia w związku z ustawą „Za życiem”, inwentaryzacja zasobów w środowisku lokalnym, otoczeniu rodziny przezywającej trudności – dobre praktyki.
  8. Sytuacje trudne w pracy asystenta rodziny oraz pracownika socjalnego – jak się zachować? (m.in. praca z rodziną w oporze, deeskalowanie zachowań agresywnych, podejmowanie działań interwencyjnych, procedura „Niebieskie karty”).
  9. Podsumowanie

Certyfikowany superwizor pracy socjalnej (nr certyfikatu MRPiPS 21), organizator pomocy społecznej, specjalista pracy socjalnej, doradca zawodowy. Praktyk z ponad 20 letnim doświadczeniem w pomocy społecznej, w tym w tworzeniu/prowadzeniu grupowych form pracy oraz prowadzeniu szkoleń grupowych i doradztwa indywidualnego dla kadr pomocy społecznej. Twórca autorskich programów
i projektów, autor/współautor publikacji z zakresu pomocy społecznej. Zaangażowany w inicjowanie, opracowywanie i realizację licznych projektów współfinansowanych ze środków unijnych, w tym realizowanych w oparciu o formułę partnerstwa. Pełnił funkcję m.in. koordynatora merytorycznego projektu systemowego,  koordynował/sprawował nadzór merytoryczny nad realizacją projektów konkursowych (SPO RZL, EQUAL, PO KL). Posiada duże doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu współpracy Ośrodka z podmiotami zewnętrznymi (takich jak instytucje, firmy, organizacje pozarządowe). Kieruje Centrum Poradnictwa Metodyki i Strategii – komórką organizacyjną Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach realizującą wysokospecjalistyczne, często nowatorskie usługi/zadania (w skład zespołu wchodzą m.in. asystenci rodziny, psycholodzy, pedagodzy, mediatorzy, terapeuci, doradcy zawodowi czy trenerzy pracy). Odpowiada za wdrożenie i realizację w Ośrodku Pomocy Społecznej wsparcia z zakresu asysty rodzinnej.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

UWAGA!!

Przy zgłoszeniu do 25 sierpnia 2021 r. cena za osobę to jedyne 319 zł.

Przy zgłoszeniu do 05 września 2021 r. cena za osobę to jedyne 349 zł.

Przy zgłoszeniu dwóch i więcej osób z jednej instytucji – cena za osobę to jedyne 299 zł.

27 wrzesień 2021 09:00

27 wrzesień 2021 15:00

Błędy w realizacji kontroli zarządczej w świetle wyników organów kontroli: NIK, MF, RIO

Nieodpłatne przekazanie, sprzedaż lub likwidacja zbędnych zużytych lub uszkodzonych składników majątku, który stanowi wyposażenie jednostek sektora finansów publicznych po zmianie rozporządzenia rady ministrów oraz w nowym polskim ładzie