Archiwizacja dokumentacji projektów dofinansowanych z funduszy UE

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Celem szkolenia jest zapoznanie jego uczestników z pojęciem zarządzania dokumentacją, archiwizacją dokumentów, instrukcją kancelaryjną.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się ze wszystkimi zasadami i procedurami postępowania z dokumentacją projektów dofinansowywanych z UE, według aktualnych przepisów prawnych.

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do pracowników tych urzędów i instytucji, które pracują z dokumentacją projektów unijnych.

1. Ustawa z 14 lipca 1983 r. o Narodowym Zasobie Archiwalnym i Archiwach.
  2. Rozporządzenie Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. ustanawiające przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności i uchylające rozporządzenie (WE) nr 1260/1999 oraz inne akty prawne – omówienie.
  3. FORMY I RODZAJE DOKUMENTACJI POWSTAJĄCEJ PRZY REALIZACJI PROJEKTÓW UNIJNYCH. Podział dokumentacji pod względem formy zapisu.
  4. Zbiory dokumentów aktowych.
  5. Akta typowe i specyficzne (ten podział dotyczy wszelkich rodzajów dokumentacji).
  6. Obowiązki instytucji tworzącej dokumentację projektową przepisy prawa polskiego dotyczące dokumentacji powstającej przy realizacji projektów unijnych.
  7. Obowiązki aktotwórców.
  8. Archiwa zakładowe.
  9. Formy ochrony prawnej.
  10. Przepisy karne.
  11. Brakowanie – ważna informacja.
  12. Kategorie archiwalne.
  13. Przepisy prawa unijnego dot. dokumentacji powstającej przy realizacji projektów unijnych archiwizacja dokumentacji powstającej przy realizacji projektów unijnych.
  14. Pozostałe obowiązki beneficjenta.

Czynny Koordynator ds. dostępności i audytor dostępności cyfrowej i architektonicznej, doradca merytoryczny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego.
Założyciel i właściciel AMP Trainers’ HUB – Usługi szkoleniowe i archiwistyczne Adam Parysz. Zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych (RODO), archiwistyki, platformy EPUAP2, systemów klasy EZD (ELOprofessional), Biuletynu Informacji Publicznej, prawa administracyjnego i dostępu do informacji publicznej. Wdraża systemy ochrony danych osobowych, zajmuje się audytem ryzyka związanego z przeważaniem danych osobowych, opracowuje dokumentację z zakresu ochrony danych osobowych, obiegu dokumentów w podmiocie oraz informacji publicznej.

05 maj 2023 09:00

05 maj 2023 13:00