ZMIANY W USTAWIE O POMOCY SPOŁECZNEJ 2021

2 sierpnia_09:00 - 13:00

Termin: 2. sierpnia 2021 Miejsce: on-line Cena: 369 zł (+VAT)

Sylwia Głowacka
e-mail: sburak@res.edu.pl
Program szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy
  1. Zmiany w zakresie ustalania dochodu,
  2. Zmiany dotyczące świadczeń z pomocy społecznej,
  3. Wspólne skierowanie do DPS,
  4. Zmiany dotyczące odpłatności za pobyt w DPS,
  5. Nowe zasady ustalania zwrotu za świadczenia uzyskane na podstawie fałszywych informacji lub gdy nie poinformowano o zmianie sytuacji osobistej lub majątkowej,
  6. Zmiany w zakresie właściwości miejscowej organów pomocy społecznej,
  7. Zmiany dotyczące procedury zwrotu świadczeń nienależnie pobranych,
  8. Zmiany dotyczące statusu pracowników socjalnych, w tym:
    wprowadzenie nowych stopni awansu zawodowego pracowników socjalnych i konsekwencje z tym związane,
    • podwyższenie tzw. dodatku terenowego,
    • zmiany dotyczące szkoleń pracowników socjalnych,
    • nowe zasady dotyczące przyznawania dodatkowego urlopu wypoczynkowego.
  9. Poszerzenie działania DPS o zapewnienie pomocy w uzyskaniu i korzystaniu ze świadczeń zdrowotnych przez mieszkańców DPS
  10. Nadzór i kontrola w pomocy społecznej
  11. COVID a funkcjonowanie OPS

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Aktualnie wykładowca akademicki, trener, prawnik w kancelarii prawnej. Jest dyrektorem zarządzającym ds. ochrony danych osobowych w grupie kapitałowej o zasięgu ogólnopolskim.

Specjalizuje się w postępowaniu administracyjnym, postępowaniu egzekucyjnym i prawie  ochrony danych osobowych, a także w prawie pomocy społecznej i szerokorozumianym prawie socjalnym i opiekuńczym.

Autor licznych  publikacji naukowych i opinii prawnych. Wieloletni konsultant i trener firm doradczych. Ceniony dydaktyk i praktyk. Zajmuje się szkoleniami pracowników urzędów administracji publicznej na szczeblu centralnym i terenowym oraz prawników praktyków, a także pracowników  przedsiębiorstw i spółek. Specjalista w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorców oraz  wdrażania standardów ochrony danych osobowych w organizacjach polskich i zagranicznych, gdzie pełni funkcję inspektora ochrony danych osobowych.

Za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne wielokrotnie nagradzany licznymi stypendiami doktorskimi i motywacyjnymi oraz Nagrodą Rektora UŁ III stopnia.

Przy zgłoszeniu do 19. lipca cena szkolenia to 319 zł/os.

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

Szkolenie on-line
Polska + Google Map