Aktualizacja dotacji oświatowych wypłacanych przedszkolom niesamorządowym oraz obowiązek kontroli pobrania i wykorzystania dotacji przez placówki dotowane

Cała Polska, Online

#res edukacja, #resedukacja, #szkolenie, #szkolenie online, #szkolimy, dotacje, kontrola, niesamorządowe, przedszkole

Przy zgłoszeniu do 20.marca cena szkolenia to 319 zł/os!

Uczestnicy szkolenia otrzymają szczegółowe informacje na temat zasad dokonywania w roku 2023 aktualizacji dotacji wypłacanych z budżetu gminy placówkom wychowania przedszkolnego, prowadzonym przez osoby fizyczne lub osoby prawne inne niż jst. Zostaną również zapoznani z procedurami przeprowadzania kontroli w placówkach dotowanych, otrzymają wzory niezbędnych dokumentów. Omówione zostaną najczęściej pojawiające się nieprawidłowości w zakresie pobrania i wykorzystania dotacji (na podstawie doświadczeń prowadzącego oraz orzeczeń sądów administracyjnych).

1. Podstawy prawne i terminy aktualizacji kwot dotacji udzielanych z budżetu jst dla niesamorządowych placówek wychowania przedszkolnego.
2. Sposób dokonywania wyrównania lub potrącania dotacji po przeprowadzonej aktualizacji, w tym ograniczenia zmiany wysokości miesięcznej kwoty dotacji (dopuszczalny wzrost lub spadek dotacji).
3. Obowiązki organu dotującego w zakresie kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji w oparciu o uchwałę rady gminy.
4. Rodzaje wydatków, które mogą być finansowane z dotacji oraz przykłady nieprawidłowości w wydatkowaniu otrzymanych środków.
5. Dotowanie dzieci posiadających orzeczenia o niepełnosprawności, w tym możliwość realizowania przez placówki dotowane wydatków wyłącznie na zadania związane z organizacją kształcenia specjalnego.
6. Pytania i odpowiedzi.

Doświadczony wykładowca, praktyk w zakresie prawa oświatowego, pracownik samorządowy z wieloletnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem oświatą (dyrektor szkoły, wizytator kuratorium oświaty, wicedyrektor regionalnej placówki doskonalenia nauczycieli, obecnie główny specjalista ds. oświaty w jednostce samorządu terytorialnego); trenerka specjalizująca się w szkoleniach z zakresu: Systemu Informacji Oświatowej, dofinansowania kształcenia pracowników młodocianych (w tym pomocy de minimis), zmian w przepisach prawa oświatowego, jak również organizacji pracy szkół.

24 kwiecień 2023 09:00

24 kwiecień 2023 13:00

PRZYGOTOWANIE ZAKŁADU ŻYWIENIA ZBIOROWEGO DO KONTROLI SANITARNEJ ORAZ DOKUMENTACJA GHP, GMP I HACCP ZGODNA Z AKTUALNYMI PRZEPISAMI PRAWNYMI

DIETA WEGETARIAŃSKA I WEGAŃSKA W ŻYWIENIU ZBIOROWYM DZIECI