Ochrona danych osobowych pacjentów, w tym danych przetwarzanych w celach naukowych / TELEMEDYCYNA I E-USŁUGI MEDYCZNE

2 lutego 2022_08:30 - 15:00

459zł

Termin: 2. luty Miejsce: Szkolenie ONLINE Cena: 459 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl
Cel i korzyściAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Przedstawienie zagadnień dotyczących ochrony danych osobowych w jednostkach opieki zdrowotnej oraz zasad działania telemedycyny i e-usług medycznych.

CHCESZ SKORZYSTAĆ Z JEDNEGO TEMATU?

NIC PROSTSZEGO – ZAPISZ SIĘ NA JEDEN BLOK -> KOSZT 289 ZŁ

1. Ochrona danych osobowych pacjentów, w tym danych przetwarzanych w celach naukowych

2. TELEMEDYCYNA I E-USŁUGI MEDYCZNE

Wszystkie osoby zainteresowane powyższą tematyką

OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH pacjentów, w tym danych przetwarzanych w celach naukowych:

• RODO – podstawowe pojęcia, zasady ochrony danych osobowych
  • Prawa osób, których dane dotyczą, w kontekście podmiotów wykonujących działalność leczniczą
  • Zarządzanie ryzykiem i ocena skutków dla ochrony danych (DPIA)
  • Postępowanie przed organem nadzoru oraz postępowanie sądowoadministracyjne. Kontrola PUODO
  • Certyfikacja i zatwierdzone kodeksy postępowania w sektorze zdrowia
  • Odpowiedzialność i sankcje za naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych
  • Powierzenie przetwarzania i udostępnienie danych osobowych
  • Prawne aspekty działania IOD – wyznaczenie, pozycja, zadania, status, odpowiedzialność, podstawy zatrudnienia
  • Ochrona danych osobowych a dostęp do informacji publicznej
  • Ochrona danych osobowych w marketingu placówek medycznych
  • Ochrona danych w badaniach klinicznych
  • Monitoring wizyjny w podmiotach leczniczych
  • analiza aktualnego orzecznictwa oraz praktyki PUODO

TELEMEDYCYNA I E-USŁUGI MEDYCZNE

• Telemedycyna – możliwości i zagrożenia
  • Rodzaje e-usług medycznych
  • Legalność świadczenia usług medycznych na odległość
  • Jak przestrzegać praw pacjenta korzystającego z usług telemedycyny
  • Aspekty prawne korzystania z zewnętrznych platform do celów telemedycyny
  • Powierzenie przetwarzania i udostępnienie danych osobowych pacjentów korzystających z telemedycyny
  • Klauzule i formularze które wypełnia pacjent korzystający z telemedycyny
  • Regulaminy świadczenia usług drogą elektroniczną
  • E-marketing usług telemedycyny

Prawnik, doktor nauk prawnych, członek Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Olsztynie. Jej działalność zawodowa oraz naukowa oscylują wokół prawa cywilnego, medycznego oraz prawa ochrony danych osobowych, w tym danych osobowych medycznych. Pełni funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w podmiotach publicznych, Audytor, Trener RODO, Prawnik dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą, autorka ponad 40 skutecznie wdrożonych polityk ochrony danych osobowych w korporacjach medycznych oraz podmiotach administracji publicznej. Prelegent podczas licznych konferencji naukowych i komercyjnych o tematyce prawno-medycznej. Autorka publikacji naukowych, w tym książki: „Metodyka pracy adwokata i radcy prawnego w sprawach medycznych o zadośćuczynienie” (wyd. C.H.Beck, publikacja: marzec 2020), „Ustawa o zawodzie farmaceuty. Komentarz” [red.], Współautorka komentarza do przepisów dotyczących przetwarzania danych osobowych w ustawach: prawo o prokuraturze, ustawa o samorządzie województwa, ustawa o samorządzie powiatowym (wyd. C.H.Beck). Obecnie praca nad komentarzem do ustawy o badaniach klinicznych produktów leczniczych stosowanych u ludzi.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 10 stycznia cena za całe szkolenie to 399 zł / osobę!